flag Судова влада України

Заступника керівника апарату Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області

Заступника керівника апарату

 Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області

 

1.Загальні положення.

 

                        1.1.Посадова інструкція  заступника керівника апарату Калінінського районного суду м. Горлівки встановлює єдині засади діяльності, обсяг функціональних обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду  заступника керівника апарату Калінінського районного суду м. Горлівки(далі – заступник керівника апарату).

                        1.2. Правовий статус заступника керівника апарату визначається Законами України  « Про судоустрій і статус суддів» та «Про державну службу».

                        1.3.Заступник керівника апарату  призначається на посаду та звільняється з посади наказом начальника територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області  за поданням голови суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.                

                        1.4.На посаду заступника  керівника апарату призначається особа, яка має повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади  чи стаж роботи на державній службі  на керівних посадах в інших сферах управління не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сферах управління не менше 5 років.

                        1.5. Заступник керівника апарату  безпосередньо підпорядкований керівнику апарату суду, голові суду (а також виконуючого його обов'язки заступника). У разі відсутності  керівника апарату суду його обов'язки на цей період покладаються на заступника керівника апарату і  він  на цей час координує свою діяльність з територіальним управлінням державної судової адміністрації в Донецькій області .

1.6. Заступнику керівника апарату безпосередньо підпорядковані:

секретарі судового засідання, консультанти, старший секретар суду,секретарі суду, завідувач архіву (архіваріус), завідувач господарством інші працівники відповідно до підпорядкованості за посадами штатного розпису суду.

1.7.У своїй роботі керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією» та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та державної служби заступник керівника апарату керується рекомендаціями Головного управління державної служби України, Міністерства праці та соціальної політики та пенсійного фонду України.

 

2. Завдання та обов’язки

 

2.1. Забезпечує організованість та злагодженість у роботі підрозділів суду, працівників апарату суду,їх взаємодію у виконанні завдань, покладених на апарат суду щодо організаційного забезпечення діяльності суду.

2.2. Взаємодіє з територіальним управлінням державної судової адміністрації в Донецькій області,правоохоронними та іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, спеціальним  підрозділом судової міліції «Грифон», іншими установами й організаціями, засобами масової інформації з питань забезпечення діяльності суду.

2.3. Організовує ведення діловодства в суді  в частині прийому, реєстрації та розподілу документів , що надійшли до суду , вихідної кореспонденції відповідно до Інструкції з діловодства.

2.4. Розподіляє обов'язки між працівниками канцелярії суду, контролює виконання ними функціональних обов'язків.

2.5. Забезпечує належне ведення судової статистики, архіву, кодифікаційної роботи,бібліотеки суду.

2.6. Організовує підготовку та передачу до архіву судових справ за минулі роки,      провадження у яких закінчено, а також іншої документації суду за минулі роки.

2.7. Організовує роботу з обліку та зберігання судових справ, речових доказів, документів первинного обліку.

2.8. Збирає пропозиції щодо складання номенклатури справ суду, узагальнює їх, за погодженням з керівником апарату формує номенклатуру справ суду та після погодження з відповідними архівними установами подає на затвердження голові суду.

2.9.Вносить керівнику апарату пропозиції з кадрових питань, зокрема щодо запровадження в апараті суду нових посад та скорочення існуючих, щодо призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, присвоєння рангів державних службовців, заохочення, застосування заходів дисциплінарного впливу та з інших кадрових питань.

2.10. Очолює конкурсну комісіє для добору та прийому на державну службу працівників апарату суду та атестаційну комісію для проведення атестації державних службовців.

2.11. Проводить навчання з працівниками канцелярії суду

2.12.Контролює ведення документів первинного обліку, номенклатурних справ.

2.13. Організовує та контролює ведення контрольних та зведених контрольних виконавчих проваджень.

2.14. Здійснює контроль за своєчасною здачею судових справ до канцелярії суду, проводить аналітичну роботу щодо строків здачі справ до канцелярії суду, готує пропозиції щодо удосконалення роботи в цьому напрямку.

 

2.15. Здійснює контроль за направленням судових справ із скаргами, поданнями до судів вищих інстанцій..

2.16. Організовує та забезпечує належне здійснення прийому громадян працівниками канцелярії суду.

2.17. Бере участь  в аналітичній роботі з питань організації діловодства в суді.

2.18.Забезпечує здійснення претензійно-позовної роботи в суді.

2.19. Виконує завдання щодо підтримання приміщення суду у стані придатному для належного його функціонування, проведення капітального та поточного ремонтів,технічного оснащення приміщень, створення безпечних та комфортних умов для працівників та осіб, які перебувають у суді,забезпечує наявність необхідних ресурсів та оргтехніки,безперебійне її функціонування.

2.20. Виконує доручення керівника апарату суду щодо організації роботи канцелярії суду.

2.21. Здійснює інші повноваження з організації роботи апарату суду щодо забезпечення діяльності суду.

3. Права

 

3.1. Користується правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів» та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.

3.4.Вносити пропозиції голові суду та керівнику апарату щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи канцелярії суду, забезпечення належної взаємодії з працівниками апарату суду, а також щодо покращення роботи суду в цілому.

3.5. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.

 

4.Відповідальність.

 

4.1. Відповідно до законодавства України несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх функціональних обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, перевищення своїх повноважень, за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує місцевий суд, порушення трудової дисципліни, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходження.