flag Судова влада України

Консультанта з кадрової роботи Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області

П О С А Д О В А    І Н С Т Р У К Ц І Я

Консультанта з кадрової роботи Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області

 

1.Загальні положення.

 

                        1.1.Посадова інструкція консультанта з кадрової роботи Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду консультанта з кадрової роботи місцевого загального суду(далі-консультант з кадрової роботи).

                        1.2.Консультант з кадрової роботи є посадовою особою апарату Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області (далі-суд), статус якої визначається Законом України «Про державну службу».

                        1.3.Консультатнт з кадрової роботи призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату Калінінського районного суду м. Горлівки Донецької області з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу України.

                        1.4.На посаду консультанта з кадрової роботи призначається особа, яка має повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи за фахом на державній службі в органах судової влади України не менше 2 років або загальний стаж роботи  за фахом не менше 3 років.

                        1.5.Консультант з кадрової роботи підпорядковується голові суду та безпосередньо керівникові апарату суду.

                        1.6.Консультант з кадрової роботи безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.

                        1.7.У своїй роботі керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України,іншими кодексами України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції»  та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та державної служби консультант керується рекомендаціями Нацдержслужби, Мінпраці та соціальної політики та Пенсійного фонду України.

 

2. Завдання та обов’язки

 

2.1. Бере участь у здійсненні заходів щодо державної політики з кадрових питань в апараті суду.

2.2. Аналізує практику застосування законодавчих і нормативних актів з питань проведення державної кадрової політики в апараті суду, готує пропозиції щодо її поліпшення.

2.3. Готує та контролює документацію для продовження терміну перебування на державній службі працівникам апарату суду в установленому законодавством порядку.

2.4 Готує проекти наказів про призначення на посади в апарат суду, переведення на інші посади, звільнення з посад, з інших кадрових питань та здійснює їх реєстрацію.

2.5. Здійснює реєстрацію наказів голови суду і керівника апарату суду з кадрових питань.

2.6. Виконує доручення голови суду щодо організації роботи суду з кадровим резервом, формування кадрового резерву на посади в апараті суду та контролю за виконанням річних планів підготовки кадрового резерву, узагальнює практику роботи з кадрами, вносить голові суду та керівникові апарату пропозиції щодо її вдосконалення.

2.7. Готує матеріали для проведення конкурсного відбору на посади державних службовців апарату суду, атестації та проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями апарату суду покладених на них обов'язків і завдань.

2.8. Здійснює вивчення та оформлення матеріалів осіб, які претендують на зайняття посад в апараті суду, попереджає їх про встановлені законодавством обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та проходженням державної служби, ознайомлює із Загальними правилами поведінки державного службовця, контролює добір і розстановку кадрів працівників апарату суду.

2.9. Забезпечує збір інформації та складає графік відпусток суддів та працівників апарату суду, контролює його виконання.

2.10. Проводить роботу з обліку, зберігання та оформлення особових справ та трудових книжок суддів і працівників апарату суду.

2.11. Уживає заходів щодо забезпечення своєчасного щорічного подання суддями і працівниками апарату суду декларацій про доходи, зобов'язання фінансового характеру та майновий стан державних службовців щодо себе та членів своєї сім*ї, узагальнює інформацію та надсилає її у відповідні органи.

2.12. Здійснює контроль за виконанням плану заходів місцевого суду щодо посилення боротьби з корупцією на відповідний рік з метою профілактики та попередження корупційних діянь, за дотриманням державними службовцями апарату суду Законів України «Про державну службу»,» Про боротьбу з корупцією», відповідних актів президента України та Кабінету Міністрів України, спрямованих на боротьбу з корупцією.

2.13. оформлює матеріали про прийняття присяги державними службовцями апарату суду, присвоєння рангів державним службовцям, вносить відповідні записи до трудових книжок.

2.14. Обліковує

 Стаж роботи суддям та працівникам апарату суду, що дає право на надбавку за вислугу років, здійснює контроль за встановленням надбавок та наданням відпусток відповідної тривалості, готує проекти наказів щодо встановлення цих надбавок.

2.15. Готує матеріали на заохочення працівників суду, веде відповідний облік.

2.16. Здійснює оформлення документів за підсумками проведення службового розслідування та застосування заходів дисциплінарного впливу щодо працівників суду.

2.17.Готує та подає в установленому порядку документи щодо призначення довічного грошового утримання суддям та пенсій працівникам апарату суду.

2.18. Оформлює та видає довідки з місця роботи.

2.19. Здійснює оформлення листків непрацездатності та засідань комісії суду із соціального страхування.

2.20. Контролює виконання планів підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату суду.

2.21. Готує інформацію та подає звіти, аналізи, узагальнення про роботу з кадрами місцевого суду за вимогою територіального управління державної судової адміністрації.

2.22. Виконує інші доручення голови суду та керівника апарату суду, що належить до питань роботи з кадрами.

3. Права

 

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України «Про державну службу», «та іншими актами законодавства.

3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.

3.3. Вимагати від працівників суду подання необхідних документів для виконання обов'язків і завдань, що стосуються роботи з кадрами суду та компетенції консультанта суду з кадрових питань..

3.4. Витребувати за погодженням з головою суду або керівником апарату суду та отримувати інформацію і матеріали, необхідні для виконання службових обов'язків.

3.5. Вносити пропозиції голові суду та керівникові апарату суду з питань удосконалення роботи з кадрами.

3.6. Перевіряти та контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку в суді, вимог законодавства про працю та державну службу.

3.7. Брати участь у нарадах та інших заходах з питань роботи з кадрами, що проводяться у місцевому суді та територіальному управлінні державної судової адміністрації.

4.Відповідальність.

 

4.1. Консультант з кадрової роботи відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов’язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов’язаних із прийняттям на державну службу та її проходження.